Strona główna>Forum>Systim
130 10 13 1
Array ( [act] => forum [f] => 8 )
< wróć do wszystkich działów
<<<12345678910> >>
Systim (10)
Dzień dobry. Czy coś wiadomo na ten temat? To jest według mnie funkcjonalność, która bardzo ułatwia organizację rachunkowości.
2 ostatni:  09.03.2022, ~Arek
Polityka rachunkowości
>
Czy ktoś z was używa kolektor danych do programu?
0 ostatni:  14.03.2023, Kasia
kolektor danych
>
Aby widoczna było cena na wydruku etykiety należy wpisać zmienną:
#CENA_NETTO#

2 ostatni:  22.11.2022, Kasia
Konfiguracja etykiet produkty
>
@Ksiegowy myślę że gdyby miał pojęcie to by nie pytał, a forum nie służy do besztania tylko do zadawania pytań.

Generalnie w pełnej księgowości zakup towaru nie jest od razu kosztem. Staje się kosztem dopiero w momencie sprzedaży towaru i wydania go z magazynu. Tak więc wprowadzając towar na magazyn nie masz kosztu, towar księguje się na magazynie.

W programie jest to rozwiązane w ten sposób, że jak wydajesz towar to w tym momencie jest on z magazynu wydawany i jednocześnie staje się kosztem (a może się tak dzieje w momencie wystawienia dokumentu sprzedaży, nie pamiętam, jedno z tych dwóch, dawno nie zajmowałam się zakupem towarów :) ).

W KPiR jest trochę inaczej bo tam masz inwentaryzację, remanent i w rozliczeniu rocznym wyrzucasz z kosztów to co na magazynie zostało. Z tego co pamiętam w KH na siłę też tak możesz robić, ale to w KH jest raczej mniej wygodne. Wtedy byś musiał zmienić schematy księgowania w dokumencie zakupowym, żeby nie szło to na konto grupy 3* tylko na koszty.

2 ostatni:  07.01.2023, Leonard Lipowski
Koszty nie wyświetlają się w CIT8
>
Z zasady lepiej rozbijać takie konta na subkonta, zwłaszcza jeśli w praktyce chcesz te konta używać później (a nie tylko do rozliczenia wpłat na kapitał zakładowy). Dzięki temu łatwiej się rozeznać który wspólnik ma co na koncie. Ale nie sądzę żeby zostawienie jednego konta było jakimś błędem.
Żeby dodać wchodzimy do edycji planu kont, klikamy w 242, po prawej zerknij jakie parametry są ustawione na tym 242 i następnie klikasz na "Dodaj konto" na górze i tam przepisujesz wszystko identyczne.
Oczywiście gdy tak robisz na koncie 242 nie może być żadnych księgowań, bo inaczej program nie pozwoli zapisać 242-1.
Pełny numer konta będzie tak jak program podpowiada 242-1, numer kolejny 1 (a dla następnego 242-2 i numer kolejny 2). Pozostałe pola przepisujesz identycznie jak na 242.
Pola "Pozycja w bilansie" pozostaw puste, bo jak tu wpiszesz gdzie ma to trafiać w bilans to będzie trafiało i z kont podrzędnych i z 242, więc by się kwoty zdublowały.
Wliczanie do bilansu: wybierz "saldem konta".

2 ostatni:  03.01.2023, PiotrSGT
Wniesienie kapitału zakładowego oraz utworzenie indywidualnych kont 240-x dla wspólników
>
Witam,

Przydałoby się, aby w danych kontrahenta można było przypisać domyślną płatność tak jak rabat i termin płatności.

0 ostatni:  29.11.2022, Przemo
Domyslna płatnośc
>
Dziękuję za odpowiedź.
2 ostatni:  01.09.2022, ~Kasia
czytnik kodów i drukarka etykiet
>
Witam.
Przydałoby sie, aby na karcie "Dokumenty sprzedaży" były widoczne powiązane dokumenty typu, do jakiej WZ do jakiej oferty, itp., analogicznie na karcie "dokumenty magazynowe".
Tak jak to jest powiązane po wystawieniu faktury do pobranego zamówienia z systemu zewnętrznego.

0 ostatni:  28.10.2022, Przemo
Widoczność powiazanych dokumentów
>
Jeśli działa to tak samo jak normalny czytnik+karta to tak. Musisz zainstalować sterowniki do czytnika + oprogramowanie producenta, następnie zarejestrować podpis kwalifikowany w Windows. Jeśli tego nie masz jeszcze zrobionego to sprzedawca podpisu/czytnika powinien to zainstalować albo dać Ci instrukcję jak to zrobić. I wtedy powinno działać wysyłanie deklaracji.
1 ostatni:  25.10.2022, Galadar
Systim plus
>
Suma kwot po stronie WN w księgowaniu musi się zgadzać ze stroną MA.
To samo musi być dla każdego zapisu, strona WN musi się równać stronie MA. Oczywiście jeśli po jednej stronie są np. dwa zapisy, tak jak jest to przy księgowaniu faktur VAT, to te dwa zapisy muszą się równać jednemu po drugiej stronie.
Jeśli kwoty są równe to ciężko powiedzieć o co chodzi, najlepiej napisz do wsparcia technicznego i prześlij zrzut ekranu, wskaż numer konta i o który konkretnie dokument (fakturę) chodzi, jeśli faktura jest w programie.

1 ostatni:  18.10.2022, Galadar
Kwoty w zapisie księgowym nie zgadzają się.
>
<<<12345678910> >>
Wersja DEMO - przetestuj za darmo! Załóż konto Systim w 15 sekund!


Wykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej. ok