Strona główna>Forum>Prawo pracy
28 10 3 1
Array ( [act] => forum [f] => 6 )
< wróć do wszystkich działów
<<<123> >>
Prawo pracy (10)
Jest specjalne miejsce w piekle dla takich kobiet, które podpisują umowę o pracę będąc w ciąży (i zatajają ten fakt przed pracodawcą).
1 ostatni:  30.05.2024, ~Wera
Rozwiązanie umowy a ciąża
>
Witam, aktualnie przebywam w szpitalu i wyczerpałam już 182 dni chorobowego, a wypis jest przewidziany dopiero na początek lipca. Złożyłam już wniosek o świadczenie rehabilitacyjne. Spotkania z lekarzem orzecznikiem wyznaczono na 5 czerwca. Mam do wykorzystania zaległy urlop, ale to tylko 20 dni. Nie wiem, co mam w tej sytuacji zrobić. Czy mam teraz nieobecność usprawiedliwioną? Czy mam poinformować Pracodawcę o tym, że czekam na decyzję ZUS?
0 ostatni:  03.06.2024, ~Oliwia
Wykorzystane 182 chorobowego, oczekiwanie na świadczenie rehabilitacyjne
>
Generalnie każdy ma prawo do pomyłki a Ty nie masz prawa do wykorzystania większej ilości urlopu niż ci przysługuje. Trochę moim zdaniem taka mentalność Kalego - pomylili się to chcesz żeby ci dali więcej urlopu niż powinni? A jakbyś ty się pomylił w kwestii rozliczeń z pracodawcą na ich korzyść, to rozumiem, że też byś był za tym żeby zostawili sobie pieniądze?
Wykorzystaj tyle ile ci zgodnie z prawem przysługuje a jak chcesz to idź do sądu i tłumacz sędzinie, że chcesz 14 godzin urlopu więcej.

1 ostatni:  14.05.2024, ~Grzegorz
Urlopy
>
Dziękuję za odpowiedź, miłego dnia :)
4 ostatni:  14.04.2024, ~Oli
Ciąża w pracy
>
Nie jest to jednoznacznie określone w przepisach. Ja dałabym w nazwie poprzedniej firmy taką nazwę, jaka była w momencie gdy pracownik zakończył tam pracę, bo taki był stan obowiązujący w danej chwili.

Do Twoich obowiązków nie należy przecież monitorowanie czy firma teraz ma taką nazwę czy już inną. Dla pewności możesz dodać NIP firmy, który się raczej nie zmienił.

Albo po prostu napisz:
(firma X, obecnie pod nazwą Y, NIP: xxxxx) i nie ma problemu.

1 ostatni:  09.04.2024, Unitraunitra
Świadectwo Pracy po przejęciu pracowników art 23 kp / zmiana nazwy pracodawcy nr1
>
Nic nie można zrobić. Pytanie czy umowa była zawarta, tylko odłożono termin jej zawarcia na później? Czy nie była zawarta, tylko powiedziano żeby wpierw zrobiła badanie lekarskie?
Możesz pozwać tą firmę o to że umowa była, choć ustna, jeśli tak było, ale skoro nie przepracowała nawet jednego dnia to nic ci to nie da.
Na przyszłość nauczka żeby nie rozwiązywać starej umowy póki nie masz nowej w ręku. A żona się powinna cieszyć że tylko tak się skończyło bo jak tak postąpili to nic lepszego w tej firmie by jej nie czekało.

1 ostatni:  06.03.2024, ~Ireneusz Krawczyk
Nieprzyjęcie do pracy
>
Najlepiej skorzystać z porady prawnika. To są kwestie delikatne i lepiej nie zrobić błędu jeśli chcesz dostać swoje pieniądze.

Generalnie napisać wypowiedzenie bez zachowania okresu wypowiedzenia, podać (realny, istotny) powód, wzory są w internecie, pójść na pocztę i wysłać je za potwierdzeniem odbioru. Wysłać dla pewności też e-maila i sms. I tyle.

Jest spora szansa, że o wynagrodzenie będziesz musiała walczyć w sądzie pracy.

1 ostatni:  01.03.2024, ~Anna
Nieterminowe wynagrodzenie
>
Pamiętajcie też, że zaległy urlop wypoczynkowy należy rozpocząć najpóźniej 30 września.
4 ostatni:  30.06.2021, ~PaulaW
przysługujący urlop
>
jest opcja w programie od jakiegoś już czasu, że można wybrać stawkę ustawową lub wpisać własną.
4 ostatni:  29.07.2021, ~karol222
dieta do delegacji
>
na kalendarzu po prostu zaznaczasz nieobecność związaną z chorobowym. Program sam policzy czy w danym roku danej osobie jeszcze przysługuje chorobowe, czy już "weszła" w zasiłek.
Oczywiście trzeba kalendarz uzupełnić od początku roku, żeby to działało prawidłowo dla kolejnych miesięcy. W danych pracownika koniecznie zaznaczyć czy ma 26 czy 20 dniowy urlop.

1 ostatni:  06.06.2022, JustynaK
zasiłek chorobowy płatny przez zus - jak oznaczyć w kalendarzu praconika?
>
<<<123> >>
Wersja DEMO - przetestuj za darmo! Załóż konto Systim w 15 sekund!