Strona główna>Forum>Systim>Odpłatne powtarzające świadczenia niepieniężne
< wróć do Systim
Odpłatne powtarzające świadczenia niepieniężne
~Magda06.12.2023 12:34 Staram się samodzielnie ogarnąć księgowość dla małej sp. z o.o. za pomocą Systim.
O ile zakup i sprzedaż ogarniam to utknęłam przy wynagrodzeniu. Mam wrażenie, że Systim nie uwzględnił sytuacji, jak jest w mojej firmie. Brak zatrudnionych osób na jakiekolwiek umowy. Wypłacane jest jedynie wynagrodzenie dla 2 członków zarządu z tytułu powołania oraz odpłatne powtarzające świadczenia niepieniężne dla 2 wspólników.
Nie wiem w jaki sposób i gdzie zaksięgować te świadczenia niepieniężne. Czy to jest w ogóle możliwe w tym programie?
I druga sprawa dotyczy właśnie wynagrodzenia członków zarządu. Systim uwzględnia taką umowę z powołania. Tworzę listę płac. Na przykładzie kwoty brutto 1200 zł program ładnie wylicza składkę zdrowotną w wys. 108 zł oraz zaliczkę na podatek 114 zł. jako koszt pracownika. Zaksięgowane powinno być 1200 zł. W KH widnieje pozycja lista płac i zaksięgowana kwota 1422 zł. Jakby koszt ponoszony przez firmę to była kwota brutto + składki. Co robię źle i co z tymi świadczeniami niepieniężnymi? Z góry dziękuję za pomoc.

~Artur 08.12.2023 15:14 Wszystko się zgadza z tymi kwotami, bo program sumuje wszystkie kwoty z dokumentu, ale rozksięgowuje na poszczególne konta prawidłowo. A co do tych świadczeń powtarzających, to można zaksięgować przez Polecenie Księgowania, a nawet wskazane żeby to było pod oddzielnym dokumentem, bo to jest inny rodzaj przychodu.
#1
~Magda 10.12.2023 20:44 O super. Czyli nie popełniłam żadnego błędu :) A świadczenia powtarzające ogarnę tak, jak piszesz. Dziękuję bardzo za pomoc.
#2

Odpowiedz




< wróć do Systim
Wersja DEMO - przetestuj za darmo! Załóż konto Systim w 15 sekund!