Strona główna>Forum>Systim>Kwoty w zapisie księgowym nie zgadzają się.
< wróć do Systim
Kwoty w zapisie księgowym nie zgadzają się.
Galadar18.10.2022 10:45 Dzień dobry,

mam pytanie dotyczące komunikatu "Kwoty w zapisie księgowym nie zgadzają się.". Występuje on gdy próbuje zaksięgować 3 dokumenty. Po stronie WA jest Należności od odbiorców płatne do 12 miesięcy, natomiast po stronie WN pozycja zostaje rozbita na Przychody ze sprzedaży towarów i materiałów oraz Rozliczenie należnego VAT.
Gdy wyskakuje ten komunikat podświetla mi na czerwono kwoty w WN i WA. Natomiast sumując kwoty WN wychodzi mi kwota która jest w WA. NIe mam już pojęcia jaki jest błąd i co nie pasuje programowi. Ktoś może miał podobny problem?

~xyz 20.10.2022 19:08 Suma kwot po stronie WN w księgowaniu musi się zgadzać ze stroną MA.
To samo musi być dla każdego zapisu, strona WN musi się równać stronie MA. Oczywiście jeśli po jednej stronie są np. dwa zapisy, tak jak jest to przy księgowaniu faktur VAT, to te dwa zapisy muszą się równać jednemu po drugiej stronie.
Jeśli kwoty są równe to ciężko powiedzieć o co chodzi, najlepiej napisz do wsparcia technicznego i prześlij zrzut ekranu, wskaż numer konta i o który konkretnie dokument (fakturę) chodzi, jeśli faktura jest w programie.
#1

Odpowiedz




< wróć do Systim
Wersja DEMO - przetestuj za darmo! Załóż konto Systim w 15 sekund!