Forum Systim
Pomysły i propozycje

Strona główna>Forum>Pomysły i propozycje>Grupy cenowe
< wróć do Pomysły i propozycje
Grupy cenowe
Przemo20.07.2023 13:23 Przydałoby się mieć możliwość skonfigurowania kilku różnych grup cenowych.
Różne grupy=rózne marże lub narzuty i mieć możliwość ich wyboru przy wystawianiu faktury.

Systim.pl 23.07.2023 14:03 W edycji produktu klikamy zakładkę "grupy cenowe" i włączamy i już jest :)
Jeśli potrzeba grup więcej, mniej, inne nazwy, to ustawiamy to w zakładce Ustawienia.

W kontrahencie można wybrać, do której grupy cenowej on należy.
#1
~Przemo 24.07.2023 11:21 Dzięki to już wiem, ale jak się ma ponad 5000 produktów, a kontrahentów dużo więcej, to ciężko to podpiąć, a dopiero co przenieśliśmy się na to oprogramowanie.
#2
~produkty 24.07.2023 12:48 Produkty można pobrać z Systim, wyedytować w Excelu i wgrać ponownie (zupdateować):
https://www.systim.pl/q211-Jak-zaimportowa%C4%87-list%C4%99-produkt%C3%B3w

Kontrahentów też można wgrać w opcji import, ale nie można ich już potem aktualizować, takiej opcji w programie nie ma.

Uprzedzam że wgrywanie danych o produktach lepiej sobie najpierw potestować na małej ilości danych, na jakimś koncie założonym do celów testowych, bo łatwo można sobie uszkodzić obecne dane, a naprawa tego przy 5000 produktów będzie wyzwaniem.

Można np. nadpisać nie tak jak powinno być, albo sobie dodać kolejne 5000 produktów po kilka razy, jeśli nie zrobi się tego poprawnie.

Ew. w Systim jest też API - można znaleźć jakiegoś programistę żeby taki jednorazowy import przygotował do bazy.
#3
~Przemo 25.07.2023 14:01 Import całej bazy produktów i klientów przebiegł bezproblemowo.
Działamy na tym oprogramowaniu już od stycznia i wszystko śmiga, tylko myślałem, że poza wbudowanymi grupami cenowymi, można w jakiś inny sposób przypisywać cenniki np. do kategorii lub wybrać odpowiedni cennik dla dowolnego kontrahenta podczas wypisania faktury.
#4
~Fudi 17.11.2023 19:15 Dzień dobry
Czy opisana wyżej funkcjonalność została dodana do programu? Czy można wybrać odpowiedni cennik wystawiając fakturę lub paragon? Lub czy można dla danego użytkownika wybrać domyślny cennik danego produktu? Tak by wystawiając dokument sprzedaż automatycznie miał domyślną cenę produktu?
#5
~DARIUSZ KUŹNIAR 20.11.2023 13:04 A ja mam problem z tą funkcją.
W zasadzie działa ale tylko przy wyszukiwaniu ręcznym towaru.
Kiedy wystawiam f.vat i skanuję towary czytnikiem to dodaje mi je w cenie bez rabatu.
Tak samo problem jest przy wystawianiu dokumentu WZ.
Tutaj wcale nie dodaje produktów z rabatem.
#6

Odpowiedz




< wróć do Pomysły i propozycje
Wersja DEMO - przetestuj za darmo! Załóż konto Systim w 15 sekund!