Forum Systim
VAT Podatek od wartości dodanej

Strona główna>Forum>VAT Podatek od wartości dodanej>Sprzedaż mieszana (VAT I ZW)
< wróć do VAT Podatek od wartości dodanej
Sprzedaż mieszana (VAT I ZW)
Patryk19.04.2022 18:52 Witam,
Chcę zaksięgować różnicę wynikającą z przyjętej proporcji i rzeczywistej. Jak to powinno wyglądać w KH to wiem mniej więcej, problem jednak z odpowiednim przypisaniem tego do JPK. W JPK zgodnie z opisem ustawowym powinno wpisać się do części ewidencyjnej dokument z oznaczeniem i kwotą różnicy na + lub - ( w moim przypadku - ) z dopiskiem i w części deklaracyjnej . I tutaj dzieją się dziwne rzeczy gdyż przy tworzeniu deklaracji za styczeń pokazują mi się odpowiednie kwoty i sumy kontrolne (np. 3 dokumenty i -400 vat naliczony), ale po wygenerowaniu i ściągnięciu pliku mam odpowiednią kwotę w polu , ale już w części ewidencyjnej nie ma przypisanego dokumentu (np. są 2 zamiast 3).
Może ktoś coś doradzić?
Pozdrawiam

Patryk 19.04.2022 19:50 Nie wyświetla nawiasów ostrych więc jeszcze raz:
Witam,
Chcę zaksięgować różnicę wynikającą z przyjętej proporcji i rzeczywistej. Jak to powinno wyglądać w KH to wiem mniej więcej, problem jednak z odpowiednim przypisaniem tego do JPK. W JPK zgodnie z opisem ustawowym powinno wpisać się do części ewidencyjnej dokument z oznaczeniem WEW i kwotą różnicy na + lub - ( w moim przypadku - ) z dopiskiem K_45 i w części deklaracyjnej P_45. I tutaj dzieją się dziwne rzeczy gdyż przy tworzeniu deklaracji za styczeń pokazują mi się odpowiednie kwoty i sumy kontrolne (np. 3 dokumenty i -400 vat naliczony), ale po wygenerowaniu i ściągnięciu pliku mam odpowiednią kwotę w polu P_45, ale już w części ewidencyjnej nie ma przypisanego dokumentu (np. są 2 zamiast 3).
Może ktoś coś doradzić?
Pozdrawiam
#1

Odpowiedz




< wróć do VAT Podatek od wartości dodanej
Wersja DEMO - przetestuj za darmo! Załóż konto Systim w 15 sekund!