Strona główna>Forum>Rachunkowość>bilans otwarcia a należności w walucie i różnice kursowe
< wróć do Rachunkowość
bilans otwarcia a należności w walucie i różnice kursowe
sandra11.04.2022 16:43 Dzień dobry

Na koniec grudnia posiadałam należności w walucie obcej które zostały wycenione na PLN po kursie z 31.12.2021 i przeniesione na bilans otwarcia. W roku 2022 był wpływ na wyciągu bankowym w EURO za te faktury i ręcznie obliczyłam różnice kursowe, bo nie można tego zrobić przez program, albo ja nie umiem. Druga rzecz te różnice kursowe naliczone ręcznie nie pokazują się w rozrachunkach przez co cały czas wisi mi nierozliczone saldo. Jak rozwiązać ten problem?

~Adam 28.06.2022 21:08 W ogóle operacje walutowe księguje się w Systim bardzo nieintuicyjnie. A z ciekawości udało Ci się zrobić wycenę na koniec 2021 w jakiś elegancki sposób?
#1
~Artur 28.06.2022 21:55 Różnice kursowe i rozrachunki to dwie różne kwestie. Chyba coś źle księgujesz.
#2
~Basia 28.06.2022 22:57 Artur, mam identyczną sytuację, jak Sandra. Różnice zaksięgowane ręcznie, a w module Rozrachunki nadal wisi nierozliczona kwota z bilansu otwarcia, chociaż konto jest całkowicie rozliczone.
#3
~Adam 28.06.2022 23:28 Problem tkwi chyba w tym, że bilans otwarcia jest wyrażony wyłącznie w złotówkach. Dlatego w rozrachunkach możecie go rozliczyć tylko z złotówkach, a automatyczne księgowanie różnic kursowych nie działa.
Kiepsko to jest rozwiązane.
Ba, to w ogóle nie jest rozwiązane.
Przydałby się w ogóle jakiś webinar dotyczący operacji walutowych w Systim, bo w całej Pomocy jest 1 (jeden) artykuł traktujący o walutach. Temat potraktowany całkowicie po macoszemu, a pytań więcej niż odpowiedzi.
#4

Odpowiedz




< wróć do Rachunkowość
Wersja DEMO - przetestuj za darmo! Załóż konto Systim w 15 sekund!