Strona główna>Forum>Systim>Koszty nie wyświetlają się w CIT8
< wróć do Systim
Koszty nie wyświetlają się w CIT8
Leonard Lipowski07.01.2023 15:25 Po zaksięgowaniu zakupu materiałów produkcyjnych nie jestem w stanie sprawić by pojawiły się w podsumowaniu kosztów i zysków w KH module CIT/PIT.

Mógłby ktoś opisać proces dodania kosztu zakupów materiałów produkcyjnych?
Koszty pojawiają się jedynie przy sprzedaży produktu wedle podanej ceny zakupu. Tak samo pojawiają się w kosztach zakup usługi, jednakże zakup materiałów już nie.

Z góry dziękuję za pomoc.

~Księgowy 09.01.2023 22:14 Przepraszam za brutalność, ale jeśli chcesz zakup materiałów do produkcji zaksięgować od razu jako koszt, to znaczy że nie masz pojęcia o rachunkowości.
#1
~kate 10.01.2023 17:49 @Ksiegowy myślę że gdyby miał pojęcie to by nie pytał, a forum nie służy do besztania tylko do zadawania pytań.

Generalnie w pełnej księgowości zakup towaru nie jest od razu kosztem. Staje się kosztem dopiero w momencie sprzedaży towaru i wydania go z magazynu. Tak więc wprowadzając towar na magazyn nie masz kosztu, towar księguje się na magazynie.

W programie jest to rozwiązane w ten sposób, że jak wydajesz towar to w tym momencie jest on z magazynu wydawany i jednocześnie staje się kosztem (a może się tak dzieje w momencie wystawienia dokumentu sprzedaży, nie pamiętam, jedno z tych dwóch, dawno nie zajmowałam się zakupem towarów :) ).

W KPiR jest trochę inaczej bo tam masz inwentaryzację, remanent i w rozliczeniu rocznym wyrzucasz z kosztów to co na magazynie zostało. Z tego co pamiętam w KH na siłę też tak możesz robić, ale to w KH jest raczej mniej wygodne. Wtedy byś musiał zmienić schematy księgowania w dokumencie zakupowym, żeby nie szło to na konto grupy 3* tylko na koszty.
#2

Odpowiedz




< wróć do Systim
Wersja DEMO - przetestuj za darmo! Załóż konto Systim w 15 sekund!