Strona główna>Forum>Rachunkowość
62 10 7 1
Array ( [act] => forum [f] => 5 )
< wróć do wszystkich działów
<<<1234567> >>
Rachunkowość (10)
Dziękuję. Bardzo mi to ułatwi pracę.
2 ostatni:  10.07.2023, ~Artur
Dekretacja wyciągów bankowych
>
wybierając kategorię zakupu informujesz program jak ma daną transakcję zaksięgować. Więc wprowadzasz jedną transakcję (na część faktury) następnie przy tym dokumencie zakupu wybierasz "wystaw kolejną fakturę na podstawie tej" i wybierasz z kafelków inną kategorię, uzupełniasz kwotę i zapisujesz. To wszystko. Nie wiem jak mogliby to rozwiązać inaczej, to się wydaje logicznym sposobem i najbardziej prosty.

Jakbyś mógł w jednym dokumencie wprowadzać kilka rodzajów transakcji to by była masakra, wszystko razem i nie wiadomo by było potem na liście dokumentów jaki dokument czego dotyczy, jakiej kategorii kosztów. To byłby zdecydowanie krok w złą stronę.

3 ostatni:  24.11.2021, ~Paweł
Księgowanie FV z różnymi kategoriami zakupu
>
Wypłać po prostu zaliczkę właścicielowi na zapłatę, a właściciel niech potwierdzi że zapłacił za produkt, np. potwierdzeniem przelewu czy adnotacją na fakturze, że jest zapłacona.
5 ostatni:  27.05.2023, Kaloka
Rozliczenie PCC i zapłaty ze środków prywatnych
>
W jaki sposób zaksięgować i rozliczyć przychód spółki, który wystąpi z powodu nieodpłatnego użyczenia lokalu tej spółce przez osobę fizyczną(nie będącą wspólnikiem spółki)?
0 ostatni:  30.05.2023, Kaloka
Nieodpłatne użyczenie lokalu spółce
>
Jest dostępna wersja porównawcza i kalkulacyjna. Tworząc rok obrotowy wybierasz jaki chcesz mieć plan kont, czy konta 400 czy 500, i wtedy pojawia się wersja kalkulacyjna lub porównawcza do wyboru.
1 ostatni:  29.03.2023, InPl
RZiS
>
Opcja jest przeniesiona na górny pasek (trzeci od góry) - "Inne operacje". Tam trzeba kliknąć i tam będzie kafelek z tą opcją który trzeba kliknąć.
1 ostatni:  22.11.2022, ~TOREX
Brak ikony "Import wyciągów bankowych"
>
Opcja jest przeniesiona na górny pasek (trzeci od góry) - "Inne operacje". Tam trzeba kliknąć i tam będzie kafelek z tą opcją który trzeba kliknąć.
1 ostatni:  22.11.2022, ~TOREX
Brak ikony "Import wyciągów bankowych"
>
Rozliczenia miedzyokresowe ogólnie rzecz biorąc dotyczą rozliczenia pomiędzy latami obrotowymi, a tutaj nie ma przejścia na kolejny rok. Nie bardzo rozumiem co masz na myśli. Czy może chodzi o to, żeby dodać takie rozliczenie w styczniu i żeby program to księgował co miesiąc, przez 6 miesięcy, w odpowiedniej kwocie?
1 ostatni:  20.07.2022, ~Artur
Rozliczenia międzyokresowe kosztów
>
Fakturę możesz zaksięgować i wtedy będzie zaksięgowana.
Możesz też sobie oznaczyć jako "zaksięgowana", to wtedy to znaczy, że zaznaczyłeś, że jest zaksięgowana. A to nie znaczy, że faktycznie ją sobie zaksięgowałeś. A może zaksięgowałeś i usunąłeś potem? Ciężko powiedzieć po przeczytaniu komentarza.

Jeśli jest niezaksięgowana to oczywiście nie wejdzie to przychodów no bo jak :)
Prześlij zgłoszenie przez formularz kontaktowy czy na adres e-mail to sprawdzą co zrobiłeś nie tak.

1 ostatni:  27.06.2022, ~autor
jak złożyć reklamacje na systimi?
>
Problem tkwi chyba w tym, że bilans otwarcia jest wyrażony wyłącznie w złotówkach. Dlatego w rozrachunkach możecie go rozliczyć tylko z złotówkach, a automatyczne księgowanie różnic kursowych nie działa.
Kiepsko to jest rozwiązane.
Ba, to w ogóle nie jest rozwiązane.
Przydałby się w ogóle jakiś webinar dotyczący operacji walutowych w Systim, bo w całej Pomocy jest 1 (jeden) artykuł traktujący o walutach. Temat potraktowany całkowicie po macoszemu, a pytań więcej niż odpowiedzi.

4 ostatni:  11.04.2022, sandra
bilans otwarcia a należności w walucie i różnice kursowe
>
<<<1234567> >>
Wersja DEMO - przetestuj za darmo! Załóż konto Systim w 15 sekund!


Wykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej. ok