NULL

Strona główna>Forum>Rachunkowość
41 10 5 1
Array ( [act] => forum [f] => 5 )
< wróć do wszystkich działów
<<<12345> >>
Rachunkowość (10)
Tak, powinny być wykazane w rejestrze, ale nie mają wpływu na rozliczenie VAT :)
1 ostatni:  23.04.2021, ~Nico
faktury 0 VAT w rejestrze
>
Jeżeli kwota na fakturze jest nieprawidłowa, to należy wykonać korektę, a jeżeli zostało zapłacone więcej, niż wynika z faktury, to można zrobić zwrot albo (jeżeli będą kolejne faktury od tej firmy) to w rozliczeniu następnej faktury, należność można pomniejszyć o nadpłaconą kwotę​.
1 ostatni:  20.04.2021, ~Moni
księgowanie nadpłaty
>
To po prostu dwa oddzielne dokumenty: oddzielnie dla kosztów i oddzielnie dla przychodu.
3 ostatni:  08.04.2021, ~Robson
księgowanie pomoc
>
jeżeli wynagrodzenie jest wypłacone w ustawowym terminie, czyli do 10-go następnego miesiąca to jest kosztem miesiąca, którego dotyczy, np. lista płac za grudzień i wypłata 10.01 to jest to koszt grudnia. Data wypłaty wpisana na liście płac decyduje, do jakiego okresu (miesiąca) będzie ta lista płac zaksięgowana.
1 ostatni:  31.03.2021, ~Betty
Lista płac, jak ująć ją w ksiegowosci ?
>
Mam problem z zaksięgowaniem nieodpłatnego pełnienia funkcji członków zarządu. Wie, że muszę od takiego przychodu odprowadzić podatek, ale w jaki sposób to zaksięgować, by bilans się nie rozjeżdżał. Jeśli po stronie MA daję pozostałe przychody, a po stronie WN konto pozabilansowe, to kwoty w bilansie nie zgadzają się. W wypadku takich usług nieodpłatnych nie powstają żadne rozrachunki. Jak to ugryźć?
0 ostatni:  25.03.2021, ~Katarzyna
Nieodpłatne świadczenia
>
Takich faktur generalnie nie powinno się księgować w rejestrze VAT, ale jeżeli jest to konieczne to: "Księgowość"> "Konfiguracja" > "dane i ustawienia" opcja "Księguj faktury do paragonów bez NIP".
1 ostatni:  18.03.2021, ~robi3
Jak zaksięgować fakturę dla osoby fizycznej bez NIP ?
>
Faktury do paragonów dodawane są jedynie do rejestru VAT, a następnie tworzone jest "zestawienie faktur sprzedażowych do paragonów", w którym odliczane są kwoty z rejestru VAT, aby nie były sumowane podwójnie.
Także nie jest to żaden błąd, jest to prawidłowe działanie systemu.

1 ostatni:  10.03.2021, ~Marta
brak ksiegowań faktur do paragonów z kasy fiskalnej
>
Tak! Udało się :)
2 ostatni:  04.03.2021, ~MatyldaD
zera w bilansie
>
Też mam z tym problem. Jeśli rozliczam rozrachunek z BO to nadal widnieje nierozliczona pozycja z poprzedniego roku. Tak jakby BO dublowało nierozliczone rozrachunki z poprzedniego roku.
4 ostatni:  09.02.2021, ~Joanna
rozrachunki
>
jeżeli nie ma jakiejś zmiennej to niestety nic z tym nie zrobisz. ew. można przesłać do pomocy technicznej prośbę o jej dodanie, albo tu na forum widziałem, ze pojawił się ostatnio dział 'pomysły' czy cos takiego.
1 ostatni:  22.02.2021, ~Tomasz WIŚNIEWSKI
Rachunki na zmiennych
>
<<<12345> >>
Wersja DEMO - przetestuj za darmo! Załóż konto Systim w 15 sekund!


Wykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej. ok