Strona główna>Forum>Rachunkowość
14 10 2 1
Array ( [act] => forum [f] => 5 )
< wróć do wszystkich działów
<<<12> >>
Rachunkowość (10)
taak jest, wielkie dzięki!
2 ostatni:  31.03.2020, ~tomi33
dodawanie numeru konta analitycznego
>
tk jak wyżej, otwierać i zamykać można zawsze, ALE w programie może byc otwarty tylko jeden rok obrotwoy, więc najpierw tzreba zamknąć aktualny.
2 ostatni:  18.03.2020, ~MaryskaTi
otwarcie roku księgowego
>
Dzięki za odpowiedź ! :)
2 ostatni:  16.03.2020, ~martamarta
operacje zdefiniowane
>
Jak dla mnie zależy to od tego czy masz:
- małą firmę, kilka dokumentów miesięcznie albo dużo czasu i mało kasy - wtedy lepiej samemu,
- sporo dokumentów których nie masz czasu ogarniać - wtedy lepiej dać to do biura - oni księgują na Systim a Ty masz podgląd na księgowość w każdym momencie.

Ja jedną spółkę prowadzę samemu bo mało tam się dzieje, a drugą w biurze rachunkowym na Systim bo po prostu bym nie miał czasu ogarnąć sporej ilości dokumentów. Małą spółkę też bym dał do biura rachunkowego, ale wychodzę z założenia że prowadząc firmę lepiej dobrze rozumieć o co chodzi w księgowości i jak to działa, więc traktuję ją trochę jako taki poligon doświadczalny - zawsze się czegoś nauczę :)

A czy przeraża czy nie, powiem tak, na początku trzeba trochę poczytać, poszukać, popróbować (choć systim upraszcza większość problemów i tak). A że transakcje w większości firm są w 99% powtarzalne to potem to już rutynowe klepanie dokumentów.

1 ostatni:  05.09.2019, ~Tomasz
biuro rachunkowe czy samemu?
>
Jak dodajesz środek trwały to wybierz po prostu na górze okienka zielony przycisk ("znajdź środek trwały" czy jakoś tak), znajdź tam pojazd osobowy, i kliknij. Program uzupełni większość pól samodzielnie. W tym przypadku pewnie będzie to 1 bo tak jest w większości przypadków.
2 ostatni:  20.07.2017, ~kamilka
Jaki współczynnik przy amortyzacji samochodu?
>
Dzień dobry,
Jak powinnam zaksięgować fakturę zakupową opłaconą z otrzymanej zaliczki pracownika?
Nie wiedzę takiej opcji do wyboru.
Pozdrawiam

0 ostatni:  19.08.2019, ~Katarzyna
Faktura gotówkowa zapłacona przez pracownika
>
Dzień dobry,


Czy Systim nadaje unikalne numery dziennika? Jak mam fakturę zakupu i fakturę sprzedaży to obie mają numer np. 01/11/2018 nadany przez Systim. Nie da się tego zróżnicować?

0 ostatni:  07.11.2018, ~Ilona
Unikalny numer dziennika
>
cala liste masz jeszcze na stronie www - kliknij na samej gorze "znajdz biuro rachunkowe" i tam jest mapa ze wszystkimi firmami i kontaktami. Jak powiekszysz mape to coraz wiecej tych punktow sie pojawi

Link: https://www.systim.pl/biuro-rachunkowe-online.php

4 ostatni:  29.05.2017, ~Remi
Poszukuje biura ksiegowego na Systim
>
Z tego, co się zorientowałem, to pytający MOn pytal, jako nabywca usługi, a nie spredjacy. Wiec pytanie dotyczyło, jak ksiegowac ten koszt, a nie przychod..... Czy wiec ten fakt nie zmienia terminow księgowania?
4 ostatni:  23.05.2016, ~MOn
Faktura wystawiona przed dokonaniem usługi - kiedy do VAT i KPIR?
>
noo z początkiem nowego roku zmieniła się klasyfikacja środków trwałych, np. grupa 491 – zespoły komputerowe została zastąpiona grupą 487 itd.

Stara klasyfikacja z 2010 roku została zastąpiona nową klasyfikacją z bieżącego roku. ale podmioty nie są zmuszone do dostosowywania się do wprowadzonych zmian w 2017 roku. Oznacza to, że podmioty, które ustaliły w roku bieżącym zasady amortyzacji i wybrały odpowiednią stawkę amortyzacji środków trwałych, nadal mogą stosować „starszą” klasyfikację KŚT z 2010 roku.

Dlaczego? Ustawodawca postanowił, iż podmioty mogą do końca 2017 roku prowadzić KŚT z 2010 roku i nie muszą stosować się do nowych zmian z bieżącego roku. Jednakże starą klasyfikację można stosować w niektorych okolicznosciach - poczytaj:
http://www.e-deklaracje.pl/nowa-klasyfikacji-srodkow-trwalych/

1 ostatni:  23.06.2017, ~karo5
Nowa Klasyfikacji Środków Trwałych
>
<<<12> >>
Wykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej. ok