NULL

Strona główna>Forum>Rachunkowość
19 10 2 1
Array ( [act] => forum [f] => 5 )
< wróć do wszystkich działów
<<<12> >>
Rachunkowość (10)
przy wystawianiu korekty VAT, należy ją wpisać ze znakiem plus, a nie minus (Systim po rodzaju i klasyfikacji VAT sam określi czy trzeba to dodać, czy odjąć).
1 ostatni:  29.06.2020, ~marek
korekta vat
>
polecenie księgowania do KH, albo przez Bilans otwarcia
1 ostatni:  05.06.2020, ~Marek Piela
ksiegowanie miesięcy poprzednich
>
To zależy od przyjętej polityki rachunkowości. W małych firmach, gdzie tych faktur jest relatywnie mało to robią to na jedno konto. Jednak zaleca się, aby do każdego rodzaju mediów np. ogrzewanie, woda były oddzielne konta analityczne. Łatwiej wtedy pilnować rozrachunków i jest to duże ułatwienie przy potwierdzaniu sald na koniec roku.
1 ostatni:  03.06.2020, ~bart21
jak ksiegowac media
>
Zawsze można nawiązać współpracę z którymś z biur pracujących na Systim, wtedy ustawiasz dostęp dla tego biura tylko do zakładki "księgowość" i pracujecie na tym samym koncie, masz ciągle podgląd co robią itd. tutaj lista biur:
https://www.systim.pl/biuro-rachunkowe-online.php

3 ostatni:  12.05.2020, ~maxi1211
samodzielne księgowanie
>
chyba kiedys mialem podobny problem. program nie obsługuje automatycznie płatności częściowych do faktur w metodzie kasowej. jesli jest ustawiona metoda kasowa, to fv bedzie mozna zaksiegować dopiero wtedy kiedy nastapi całkowita zapłata.
1 ostatni:  08.04.2020, ~MOnia
metoda kasowa
>
taak jest, wielkie dzięki!
2 ostatni:  31.03.2020, ~tomi33
dodawanie numeru konta analitycznego
>
tk jak wyżej, otwierać i zamykać można zawsze, ALE w programie może byc otwarty tylko jeden rok obrotwoy, więc najpierw tzreba zamknąć aktualny.
2 ostatni:  18.03.2020, ~MaryskaTi
otwarcie roku księgowego
>
Dzięki za odpowiedź ! :)
2 ostatni:  16.03.2020, ~martamarta
operacje zdefiniowane
>
Jak dla mnie zależy to od tego czy masz:
- małą firmę, kilka dokumentów miesięcznie albo dużo czasu i mało kasy - wtedy lepiej samemu,
- sporo dokumentów których nie masz czasu ogarniać - wtedy lepiej dać to do biura - oni księgują na Systim a Ty masz podgląd na księgowość w każdym momencie.

Ja jedną spółkę prowadzę samemu bo mało tam się dzieje, a drugą w biurze rachunkowym na Systim bo po prostu bym nie miał czasu ogarnąć sporej ilości dokumentów. Małą spółkę też bym dał do biura rachunkowego, ale wychodzę z założenia że prowadząc firmę lepiej dobrze rozumieć o co chodzi w księgowości i jak to działa, więc traktuję ją trochę jako taki poligon doświadczalny - zawsze się czegoś nauczę :)

A czy przeraża czy nie, powiem tak, na początku trzeba trochę poczytać, poszukać, popróbować (choć systim upraszcza większość problemów i tak). A że transakcje w większości firm są w 99% powtarzalne to potem to już rutynowe klepanie dokumentów.

1 ostatni:  05.09.2019, ~Tomasz
biuro rachunkowe czy samemu?
>
Jak dodajesz środek trwały to wybierz po prostu na górze okienka zielony przycisk ("znajdź środek trwały" czy jakoś tak), znajdź tam pojazd osobowy, i kliknij. Program uzupełni większość pól samodzielnie. W tym przypadku pewnie będzie to 1 bo tak jest w większości przypadków.
2 ostatni:  20.07.2017, ~kamilka
Jaki współczynnik przy amortyzacji samochodu?
>
<<<12> >>
Wykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej. ok