Forum Systim
VAT Podatek od wartości dodanej

Strona główna>Forum>VAT Podatek od wartości dodanej
60 10 6 1
Array ( [act] => forum [f] => 1 )
< wróć do wszystkich działów
<<<123456> >>
VAT Podatek od wartości dodanej (10)
Witam, chciałbym zapytać, czy jeśli pracodawca rozwiązał umowę z art.53 na świadczeniu rehabilitacyjnym, w okresie kiedy miał do tego prawo, istnieje jakaś przesłanka żeby się od tej decyzji odwołać? Np fakt udokumentowany, że pracodawca obiecał, że stosunek pracy nie będzie rozwiązany nawet jeśli pracownik będzie na zwolnieniu 1,5 roku, lub fakt, że w danej firmie są osoby które są dłużej na świadczeniu i nie otrzymały wypowiedzenia, lub fakt, że zwolnienie i świadczenie były przez mobbing i złe warunki pracy? Zna ktoś może jakieś orzecznicto na rzecz pracownika ? Z góry dziękuje za odpowiedź
0 ostatni:  08.06.2024, Kylmaekorpi
Zwolnienie z pracy na zasiłku z art.53
>
Wejdź do modułu księgowość, tam jest link "zestawienie VAT" w błękitnym pasku po lewej stronie. Wejdź w to zestawienie. Przy każdym miesiącu masz sposób rozliczania oznaczony literką k albo m (kwartalny/miesięczny). Kliknij aby od danego miesiąca generować kwartalny czy miesięczny.
1 ostatni:  26.04.2024, ~D.Z
Jak ustawić JPK VAT miesieczny
>
Witam, poszukuję osoby, która pomoże we wprowadzeniu pełnej księgowości Systim do nowo powstałej spółce z ograniczoną odpowiedzialnością. Mam wyksztalcenie ‘finansowe’, planuję prowadzić księgowość spółki samodzielnie. Poszukuję osoby, która pomoże ustawić program, wybrać kluczowe parametry, rozpocząć pracę w systemie. Firma jest zarejestrowana, ma otworzony rachunek bankowy, będę podatnikiem VAT, nie będę prowadzić kadr i płac. Głowna działalność: sprzedaż odzieży własnej (tylko on-line/ bez kasy fiskalnej/ płatność za zakupy bez gotówkowa), odsprzedaż odzieży zakupionej, produkcja odzieży.

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie/ kontakty/ informacje. Monika

0 ostatni:  23.02.2024, ~Monika
POMOC W ROZPOCZĘCIU PRACY NA PROGRAMIE PEŁNA KSIĘGOWOŚĆ
>
witajcie, czy na waszej stronie

https://www.systim.pl/metoda-kasowa-w-vat-na-czym-polega#:~:text=Sprzedawca%20wykazuje%20podatek%20VAT%20od,zobowiązania%20z%20tytułu%20danej%20faktury.

informacja dotyczącą metody kasowej wyklucza takową dla nowych spółek, gdyż nie jest możliwe spełnienie obu warunków

1) składać wyłącznie kwartalne deklaracje JPK_V7K,

2) Niezwykle ważną rzeczą jest to, iż kwartalnych deklaracji VAT nie mogą składać podatnicy, którzy: są czynnymi podatnikami VAT krócej niż przez okres 12 miesięcy począwszy od miesiąca, w którym dokonana została rejestracja lub,

zatem nowa firma nie może składać kwartalnych deklaracji a co za tym idzie korzystać z metody kasowej ?

0 ostatni:  29.01.2024, Dave
metoda kasowa nowa firmę
>
Chcę wykupić Zoom. Jestem zwolniona z Vat podmiotowo.
Czy przed wykupieniem Zooma muszę zarejestrować się do Vat UE by móc wykupić usługę?
Niedługo chcę też wykupić reklamy na FB i też nie wiem, czy muszę się zarejestrować przed wykupieniem do VAT UE.
Znalazłam w internecie coś takiego:"Jeśli podatnik jest zwolniony z VAT, to jego obowiązek rejestracji do VAT-UE zaczyna się w momencie, kiedy wartość wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów przekracza kwotę 50 000 złotych lub gdy świadczył on lub nabył usługę we współpracy z kontrahentem, gdzie miejscem wykonania transakcji był kraj nabywcy. "
Wartości nie przekroczę od razu, ale martwi mnie miejsce wykonania transakcji.
Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.

0 ostatni:  07.12.2023, ~Sylwia
VAT UE
>
Czy nie warto rozważyć zmiany przycisku DODAJ FAKTURĘ na DODAJ DOKUMENT. Wydaje mi się że będzie to bardziej logiczne ponieważ z poziomu przycisku tworzy się wiele dokumentów a nie tylko fakturę.
0 ostatni:  31.03.2023, ~EVER
Przycisk DODAJ FAKTURĘ
>
Jak zakładałeś konto dostałeś pewnie książkę opisującą moduł księgowość, tam jest to dobrze opisane.

Jeśli masz w księgowość -> konfiguracja włączoną opcję "automatycznie księguj dokumenty", to taki dokument księguje się automatycznie i nie musisz robić nic więcej.
Jeśli nie masz włączonej tej opcji to włącz na przyszłość :)
Jeśli nie miałeś włączonej, to każdy dokument musisz zaksięgować żeby trafił do modułu księgowość. Na szczęście jest to proste - przy danym dokumencie np. na liście faktur zakupu klikasz "Zaksięguj", program przenosi Cie na okno księgowania i tam zatwierdzasz - i tak kolejno inne dokumenty. Jest jeszcze opcja "zaksięguj masowo" w module księgowość, która to robi sama (masowo księguje wszystko z danego miesiąca), ale nie korzystałam z niej nigdy więc nie wiem czy mogę polecić.
Jeśli masz KPiR czy Ryczałt to to wszystko, księgowania będą w module księgowość i możesz generować deklaracje itd.

Jeśli masz księgi handlowe to sprawa jest trochę bardziej skomplikowana, polecam przeczytać książkę w której jest więcej informacji, filmy instruktażowe.
Na pewno przed księgowaniem wejdź do modułu "księgowość" i przejdź kreator, następnie konfiguracja -> lata obrotowe. I tu dodaj rok obrotowy. Wtedy możesz księgowac.

1 ostatni:  16.11.2022, ~Freeman,12
Wprowadzanie faktur
>
Pogoogluj "Ulga dla powracających z zagranicy. " - nie płacisz podatku do przychodu gdzieś w okolicach 85 tys. zł. Do tego dochodzi kwota wolna 30 tys., więc razem daje to jakieś 115 tys. wolne od podatku.
1 ostatni:  02.09.2022, ~Lena
Polski Ład ulga podatkowa dla osób wracających z zagranicy
>
Ja zostawiam puste pola z VAT i nie podaję daty. VAT księguję oddzielnie zapisem tylko do VAT. Nie wiem dlaczego program u Ciebie nie puszcza wolnego miejsca - u mnie normalnie zapisuje bez daty. KPiR czy KH? W KH można dodatkowo w sekcji "VAT" kliknąć "nie" i w ogóle tej sekcji wtedy nie ma.

Ogólnie rzecz biorąc metoda kasowa to udręka dla księgowych ze względu na inne terminy księgowania i lepiej tego unikać jeśli tylko się da :(.

1 ostatni:  18.05.2022, ~JustynaK
termin odliczenia VAT - metoda kasowa VAT
>
Nie wyświetla nawiasów ostrych więc jeszcze raz:
Witam,
Chcę zaksięgować różnicę wynikającą z przyjętej proporcji i rzeczywistej. Jak to powinno wyglądać w KH to wiem mniej więcej, problem jednak z odpowiednim przypisaniem tego do JPK. W JPK zgodnie z opisem ustawowym powinno wpisać się do części ewidencyjnej dokument z oznaczeniem WEW i kwotą różnicy na + lub - ( w moim przypadku - ) z dopiskiem K_45 i w części deklaracyjnej P_45. I tutaj dzieją się dziwne rzeczy gdyż przy tworzeniu deklaracji za styczeń pokazują mi się odpowiednie kwoty i sumy kontrolne (np. 3 dokumenty i -400 vat naliczony), ale po wygenerowaniu i ściągnięciu pliku mam odpowiednią kwotę w polu P_45, ale już w części ewidencyjnej nie ma przypisanego dokumentu (np. są 2 zamiast 3).
Może ktoś coś doradzić?
Pozdrawiam

1 ostatni:  19.04.2022, Patryk
Sprzedaż mieszana (VAT I ZW)
>
<<<123456> >>
Wersja DEMO - przetestuj za darmo! Załóż konto Systim w 15 sekund!