Forum»Rachunkowość»Nowa Klasyfikacji Środków Trwałych

Nowa Klasyfikacji Środków Trwałych

Z tego co mi wiadomo to w tym roku weszla jakas nowa klasyfikacja ŚT i w zwiazkuz tym czy jest zmuszona do zmian w kartotekach środków trwałych?
noo z początkiem nowego roku zmieniła się klasyfikacja środków trwałych, np. grupa 491 – zespoły komputerowe została zastąpiona grupą 487 itd.

Stara klasyfikacja z 2010 roku została zastąpiona nową klasyfikacją z bieżącego roku. ale podmioty nie są zmuszone do dostosowywania się do wprowadzonych zmian w 2017 roku. Oznacza to, że podmioty, które ustaliły w roku bieżącym zasady amortyzacji i wybrały odpowiednią stawkę amortyzacji środków trwałych, nadal mogą stosować „starszą” klasyfikację KŚT z 2010 roku.

Dlaczego? Ustawodawca postanowił, iż podmioty mogą do końca 2017 roku prowadzić KŚT z 2010 roku i nie muszą stosować się do nowych zmian z bieżącego roku. Jednakże starą klasyfikację można stosować w niektorych okolicznosciach - poczytaj:
http://www.e-deklaracje.pl/nowa-klasyfikacji-srodkow-trwalych/

Odpowiedz

Wykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej. ok