Strona główna>Forum>Rachunkowość>Faktura wystawiona przed dokonaniem usługi - kiedy do VAT i KPIR?
< wróć do Rachunkowość
Faktura wystawiona przed dokonaniem usługi - kiedy do VAT i KPIR?
~MOn23.05.2016 16:21 Sprzedawca wystawił fakturę w dniu 29.04.2016. i wpisał na niej datę wykonania usługi 20.05.20216.

Nie jest to żadna faktura zaliczkowa bo zapłata wpłynęła na konto ale nie w kwietniu, a dopiero w maju.

Kiedy wykazać tą sprzedaż w deklaracji VAT-7 i w KPIR?

~Olek 30.05.2016 16:04 Kpir - w kwietniu / w dacie wystawienia Fv
VAT - w m-cu wykonania uslugi
#1
~Zastanawiający się :P 02.06.2016 09:23 Ejj a przychód do KPIR nie w dacie wykonania usługi czyli w maju?
#2
~Karolina 02.06.2016 10:05 Nie mieszajcie koleżance w głowie. Pierwszy kolega dobrze napisał.


Przeczytajcie sobie art.14 - CYTUJĘ:
"1c. Za datę powstania przychodu, o którym mowa w ust. 1, uważa się, z zastrzeżeniem ust. 1e, 1h-1j i 1n-1p, dzień wydania rzeczy, zbycia prawa majątkowego lub wykonania usługi, albo częściowego wykonania usługi, nie później niż dzień:
1) wystawienia faktury
albo
2) uregulowania należności."


Tak więc, mówiąc w skrócie - to co pierwsze!
No i w Twoim wypadku pierwsza była właśnie FAKTURA! Mimo iż nie wykonano jeszcze na nią usługi. Nie zmienia to jednak faktu kolejności.
#3
~Roman 01.03.2018 10:25 Z tego, co się zorientowałem, to pytający MOn pytal, jako nabywca usługi, a nie spredjacy. Wiec pytanie dotyczyło, jak ksiegowac ten koszt, a nie przychod..... Czy wiec ten fakt nie zmienia terminow księgowania?
#4

Odpowiedz




< wróć do Rachunkowość
Wykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej. ok