Strona główna>Forum>VAT>termin odliczenia VAT - metoda kasowa VAT
< wróć do VAT
termin odliczenia VAT - metoda kasowa VAT
~JustynaK18.05.2022 18:21 Jaką datę zaliczenia do VAT wybrać do faktury sprzedażowej z metodą kasową VAT kiedy jest jeszcze nie opłacona (i nie wiadomo kiedy będzie, kontrahent potrafi się spóźnić parę miesięcy) a zmienia się miesiąc i fakturę trzeba zaksięgować do celów podatkowych? Program nie puszcza pustego miejsca, automatycznie sam nic nie dodaje.
~xy 30.06.2022 12:42 Ja zostawiam puste pola z VAT i nie podaję daty. VAT księguję oddzielnie zapisem tylko do VAT. Nie wiem dlaczego program u Ciebie nie puszcza wolnego miejsca - u mnie normalnie zapisuje bez daty. KPiR czy KH? W KH można dodatkowo w sekcji "VAT" kliknąć "nie" i w ogóle tej sekcji wtedy nie ma.

Ogólnie rzecz biorąc metoda kasowa to udręka dla księgowych ze względu na inne terminy księgowania i lepiej tego unikać jeśli tylko się da :(.
#1

Odpowiedz
< wróć do VAT
Wersja DEMO - przetestuj za darmo! Załóż konto Systim w 15 sekund!


Wykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej. ok