Strona główna>Forum>Rachunkowość>Księgowanie FV z różnymi kategoriami zakupu
< wróć do Rachunkowość
Księgowanie FV z różnymi kategoriami zakupu
~Paweł24.11.2021 20:22 Witam,
testuję systim i nie mogę poradzić sobie z zaksięgowaniem faktury z różnymi kategoriami zakupu. Jak wprowadzić fakturę zakupu z kategorią:
- zakup towarów handlowych i materiałów do produkcji
- koszty uboczne zakupu

~boras 30.11.2021 16:29 przez zakup nie da się tego zrobiś jednym dokumnetem - także trzeba dwoma oddzielnymi. najłatwiej bezpośrednio w księgowości już od razu do odpowiednich kolumn/kont.
#1
~Marek 09.08.2023 08:55 Wypadało by to poprawić, jest to strasznie upierdliwe, a co druga faktura jest taka wlasnie. Czyli dzielona na 2. Wręcz skłania do rezygnacji z subskrypcji produktu, konkurencja ma to jakoś rozwiązane.

Jest to najwiekszy aktualny mankament aplikacji.
#2
~qwe 09.08.2023 12:36 wybierając kategorię zakupu informujesz program jak ma daną transakcję zaksięgować. Więc wprowadzasz jedną transakcję (na część faktury) następnie przy tym dokumencie zakupu wybierasz "wystaw kolejną fakturę na podstawie tej" i wybierasz z kafelków inną kategorię, uzupełniasz kwotę i zapisujesz. To wszystko. Nie wiem jak mogliby to rozwiązać inaczej, to się wydaje logicznym sposobem i najbardziej prosty.

Jakbyś mógł w jednym dokumencie wprowadzać kilka rodzajów transakcji to by była masakra, wszystko razem i nie wiadomo by było potem na liście dokumentów jaki dokument czego dotyczy, jakiej kategorii kosztów. To byłby zdecydowanie krok w złą stronę.
#3

Odpowiedz
< wróć do Rachunkowość
Wersja DEMO - przetestuj za darmo! Załóż konto Systim w 15 sekund!


Wykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej. ok