Strona główna>Forum>Rachunkowość>biuro rachunkowe czy samemu?
< wróć do Rachunkowość
biuro rachunkowe czy samemu?
~Tomasz05.09.2019 09:15 Polecacie prowadzenie księgowości małej firmy samemu przez Systim czy zewnętrzne biuro rachunkowe? Nigdy jej nie prowadziłem i trochę mnie to przeraża.
~Hobbes 11.11.2019 16:14 Jak dla mnie zależy to od tego czy masz:
- małą firmę, kilka dokumentów miesięcznie albo dużo czasu i mało kasy - wtedy lepiej samemu,
- sporo dokumentów których nie masz czasu ogarniać - wtedy lepiej dać to do biura - oni księgują na Systim a Ty masz podgląd na księgowość w każdym momencie.

Ja jedną spółkę prowadzę samemu bo mało tam się dzieje, a drugą w biurze rachunkowym na Systim bo po prostu bym nie miał czasu ogarnąć sporej ilości dokumentów. Małą spółkę też bym dał do biura rachunkowego, ale wychodzę z założenia że prowadząc firmę lepiej dobrze rozumieć o co chodzi w księgowości i jak to działa, więc traktuję ją trochę jako taki poligon doświadczalny - zawsze się czegoś nauczę :)

A czy przeraża czy nie, powiem tak, na początku trzeba trochę poczytać, poszukać, popróbować (choć systim upraszcza większość problemów i tak). A że transakcje w większości firm są w 99% powtarzalne to potem to już rutynowe klepanie dokumentów.
#1

Odpowiedz




< wróć do Rachunkowość
Wersja DEMO - przetestuj za darmo! Załóż konto Systim w 15 sekund!