Forum Systim
Pomysły i propozycje

Strona główna>Forum>Pomysły i propozycje>Podpowiadanie wpłat i wypłat przy wystawianiu faktury
< wróć do Pomysły i propozycje
Podpowiadanie wpłat i wypłat przy wystawianiu faktury
~Przemysław17.07.2021 08:47 Myślę, że potrzebnym elementem jest rozpoznawanie (podpowiadanie przez system) nierozliczonych wpłat podczas wystawiania faktury sprzedaży. Nie trzeba pamiętać o tym, że klient wpłacił kwotę i od razu widać, że mamy jakąś nierozliczoną sumę.

To samo dotyczy faktur zakupowych - można od razu rozliczyć wcześniejszą płatność.

Teraz jest możliwość wpisania z ręki kwoty zapłaconej, ale trzeba o tym pamiętać.

Przemo 24.02.2023 12:57 Podpinam się pod tą propozycję. Bardzo by się przydała taka opcja, a w szczególności, gdy się ma kilka tysięcy obsługiwanych kontrahentów.

Przydatną rzeczą byłoby też, aby system wyliczał resztę kasy przy wystawieniu faktur gotówkowych ( na karcie wystawiania faktury lub po jej wystawieniu.)

Przydałoby się tez informacja w raportach płatności, przypisanie kontrahenta do odpowiedniej płatności, nie tylko no numeru faktury.
#1
~Jacek 07.03.2023 16:12 Punkt 1 już jest przecież, aż z ciekawości sprawdziłem i jeśli masz płatność nieprzypisaną i wystawisz temu samemu klientowi fakturę to się pojawia komunikat "
Ten kontrahent posiada nierozliczone płatności " i możesz je rozliczyć, pojawia się po wystawieniu faktury. Jest tak w sprzedaży. Nie jest to nic nowego, jest od kiedy pamiętam.

Reszta z tego co pamiętam pojawia się jak wystawiasz fakturę czy paragon z POS, ale są tam z kolei inne ograniczenia.
#2
Przemo 08.03.2023 09:32 Dzięki za podpowiedź. Co masz na myśli "płatność nieprzypisaną"?
Wszystkie płatności po terminie ?
#3
~Jacek 08.03.2023 13:16 Jeśli w zakładce "płatność" jest jakaś płatność, i nie jest przypisana do żadnej faktury, to po wystawieniu faktury sprzedażowej (dla tego samego klienta co płatność) program informuje, że jest jakaś płatność do rozliczenia dla tego klienta. Można ją wtedy powiązać z fakturą.
#4
Przemo 08.03.2023 14:16 Ok, rozumiem i dzięki za wyjaśnienie.
#5

Odpowiedz
< wróć do Pomysły i propozycje
Wersja DEMO - przetestuj za darmo! Załóż konto Systim w 15 sekund!


Wykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej. ok