Strona główna>Forum>Pozostałe
19 10 2 1
Array ( [act] => forum [f] => 9 )
< wróć do wszystkich działów
<<<12> >>
Pozostałe (10)
Można dodać walutę w administracji - waluty. Jak dodasz skrót, to można pobierać kurs z NBP itd .
pozdrawiam

1 ostatni:  30.01.2020, ~Daro
Waluty
>
Kod kreskowy włączasz w opcjach w administracji żeby w ogóle takie pole się pojawiło na formularzach. Jeśli chcesz mieć na wydruku to też w szablonie WZ musisz dodać (nie pamiętam, może tam od razu jest zresztą).
Mówimy oczywiście o kodzie w formie cyfrowej, o ile nic się ostatnio nie zmieniło to kodów w formie kreskowej w systim nie można drukować.

1 ostatni:  24.01.2020, ~Katarzyna
wz
>
Dodam tylko że "liczenie samemu" polega na pobraniu raportu stanu magazynowego z 1 stycznia danego roku, z 31 grudnia danego roku, i obliczenia różnicy pomiędzy dwoma kwotami. Tak wolę napisać żeby komuś czasem nie przyszło do głowy liczenie tego na piechotę pozycja po pozycji :D
2 ostatni:  13.01.2020, ~LOKI
różnice inwentaryzacyjne
>
a w systim można to zrobić w Administracji w SPRZEDAŻY - Pozwalaj na NIP na paragonach fiskalnych
2 ostatni:  31.12.2019, ~LILI
NIP na paragonie
>
W pliku do aktualizacji po prostu usuwasz kolumnę z numerem ID. Jeśli jest ID to program aktualizuje taki produkt o tym ID. Jeśli nie ma takiego ID to dodaje nowy.
1 ostatni:  28.05.2019, ~cordon
Dodawanie wielu produktów z pliku excel
>
dieta 30 zł dziennie
2 ostatni:  20.07.2017, ~kompax
delegacja co sie nalezy?
>
Jak nie widzisz tej opcji to najlepiej skontaktuj się z systim e-mailowo albo zadzwoń na infolinię i tam Ci włączą ta opcję. Też miałem z tym problem, ale od ręki go włączają.
1 ostatni:  16.05.2019, ~Krzysztof
SKLEP
>
Cześć ,
jaka jest procedura od księgowanie ulepszenia środka trwałego po kradzieży części (dokładniej opon które nie zostały jeszcze założone a zniknęły) w księdze handlowej . Opony zostały zaksięgowane w systemie na grudzień 2018 ( faktura na 4 szt, skradziono 2 szt ). Miał ktoś taki przypadek ? Wartość skradzionych 2 szt opon ok 480 zł brutto.

0 ostatni:  17.02.2019, ~Łukasz
Odksięgowanie ulepszenia środka trwałego po kradzieży części
>
Najprościej jest złożyć formularze zgłoszeniowe do ubezpieczeń w trakcie rejestracji firmy (dotyczy firmy jednoosobowej). Jeśli rejestrujesz firmę w CEIDG możesz do wniosku rejestracyjnego dołączyć dokumenty zgłoszeniowe do ubezpieczeń za siebie (ZUS ZUA lub ZUS ZZA) oraz za członków swojej rodziny (ZUS ZCNA). Możesz to zrobić wtedy, gdy rejestrujesz firmę w gminie albo przez internet.

Uwaga! Jeśli chcesz zgłosić do ubezpieczeń pracownika, zleceniobiorcę lub osobę, która z tobą współpracuje, musisz to zrobić w ZUS a nie przez CEIDG.

Do ZUS składasz formularze:
ZUS ZUA – jeśli zgłaszasz się do ubezpieczeń społecznych i zdrowotnego (i dobrowolnie – chorobowego)
ZUS ZZA – jeśli zgłaszasz się tylko do ubezpieczenia zdrowotnego, np. przy uldze na start
ZUS ZCNA – jeśli zgłaszasz do ubezpieczenia zdrowotnego członka rodziny.

Dokumenty zgłoszeniowe składasz w ciągu 7 dni od daty rozpoczęcia prowadzenia działalności.

Dokumenty możesz również dostarczyć do ZUS w formie elektronicznej (przez program Płatnik lub e-Płatnik) lub papierowej (w placówce ZUS lub za pośrednictwem poczty albo kuriera). Ważne! Dokumenty w formie papierowej możesz składać do ZUS tylko wtedy, gdy rozliczasz składki maksymalnie za 5 osób. Jeśli rozliczasz składki za więcej niż 5 osób, wszystkie dokumenty musisz przesyłać drogą elektroniczną.

1 ostatni:  13.09.2018, ~Jolanta
jak zlozylam CEIDG to co dalej
>
Nie naliczasz i tyle
1 ostatni:  03.10.2018, ~jkl
FP i FGŚP
>
<<<12> >>
Wykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej. ok