Strona główna>Forum>VAT
52 10 6 1
Array ( [act] => forum [f] => 1 )
< wróć do wszystkich działów
<<<123456> >>
VAT (10)
Ja zostawiam puste pola z VAT i nie podaję daty. VAT księguję oddzielnie zapisem tylko do VAT. Nie wiem dlaczego program u Ciebie nie puszcza wolnego miejsca - u mnie normalnie zapisuje bez daty. KPiR czy KH? W KH można dodatkowo w sekcji "VAT" kliknąć "nie" i w ogóle tej sekcji wtedy nie ma.

Ogólnie rzecz biorąc metoda kasowa to udręka dla księgowych ze względu na inne terminy księgowania i lepiej tego unikać jeśli tylko się da :(.

1 ostatni:  18.05.2022, ~JustynaK
termin odliczenia VAT - metoda kasowa VAT
>
Nie wyświetla nawiasów ostrych więc jeszcze raz:
Witam,
Chcę zaksięgować różnicę wynikającą z przyjętej proporcji i rzeczywistej. Jak to powinno wyglądać w KH to wiem mniej więcej, problem jednak z odpowiednim przypisaniem tego do JPK. W JPK zgodnie z opisem ustawowym powinno wpisać się do części ewidencyjnej dokument z oznaczeniem WEW i kwotą różnicy na + lub - ( w moim przypadku - ) z dopiskiem K_45 i w części deklaracyjnej P_45. I tutaj dzieją się dziwne rzeczy gdyż przy tworzeniu deklaracji za styczeń pokazują mi się odpowiednie kwoty i sumy kontrolne (np. 3 dokumenty i -400 vat naliczony), ale po wygenerowaniu i ściągnięciu pliku mam odpowiednią kwotę w polu P_45, ale już w części ewidencyjnej nie ma przypisanego dokumentu (np. są 2 zamiast 3).
Może ktoś coś doradzić?
Pozdrawiam

1 ostatni:  19.04.2022, Patryk
Sprzedaż mieszana (VAT I ZW)
>
faktycznie, przeszło! wielkie dzięki!
2 ostatni:  21.03.2022, ~jonathanp
bład deschematu xsd
>
Nie. JPK_V7 składają jedynie czynni podatnicy VAT.
1 ostatni:  20.10.2021, ~tikitaki
zwolnienie z VAT
>
prawda :) polecam: https://www.gov.pl/web/finanse/zmiany-w-jpkvat-z-deklaracja-od-1-lipca-2021-r
1 ostatni:  29.09.2021, ~Julian
oznaczenie MPP
>
To nie jest to samo. Pierwsze co jak wejdzie Pan w JPK w SPRZEDAŻY wyświetla się komunikat: Deklaracja utworzona z faktur nie będzie pełna (zawiera tylko część ewidencyjną i brakuje w niej części deklaracyjnej, utworzony plik nie będzie się nadawał do wysyłki do urzędu.)

Chyba to odpowiada na Pana pytanie. Deklaracja musi być utworzona i wysłana z modułu Księgowość. Pozdrawiam.

1 ostatni:  24.08.2021, ~jimmy
JPK_V7
>
w xml tak, w podglądzie PDF jest tylko ewidencyjna.
5 ostatni:  05.02.2021, ~ananas
tworzenie jpk
>
Dokładnie.
Jeżeli ma Pani włączone automatyczne księgowanie, to właśnie w ten sposób faktura zostanie zapisana do rejestru VAT. Jeżeli nie ma Pani automatycznego księgowania, to w dokumencie księgowym trzeba samemu ustawić rodzaj VAT naliczony, Rejestr: wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów.

3 ostatni:  13.07.2021, ~Anetan
Wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów
>
kody GTU można przyporządkować też produktom w ich edycji i nie trzeba wtedy za każdym razem o nich pamiętać wystawiając fakturę.
2 ostatni:  22.03.2021, ~Kasia
jpk-v7
>
Jeżeli chcesz jedynie odjąć kwotę z VAT, to wystarczy po prostu dodać drugie księgowanie z taką samą kwotą na minus​.
1 ostatni:  24.02.2021, ~poli
korekta vat
>
<<<123456> >>
Wersja DEMO - przetestuj za darmo! Załóż konto Systim w 15 sekund!


Wykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej. ok