Strona główna>Forum>VAT
55 10 6 1
Array ( [act] => forum [f] => 1 )
< wróć do wszystkich działów
<<<123456> >>
VAT (10)
Czy nie warto rozważyć zmiany przycisku DODAJ FAKTURĘ na DODAJ DOKUMENT. Wydaje mi się że będzie to bardziej logiczne ponieważ z poziomu przycisku tworzy się wiele dokumentów a nie tylko fakturę.
0 ostatni:  31.03.2023, ~EVER
Przycisk DODAJ FAKTURĘ
>
Jak zakładałeś konto dostałeś pewnie książkę opisującą moduł księgowość, tam jest to dobrze opisane.

Jeśli masz w księgowość -> konfiguracja włączoną opcję "automatycznie księguj dokumenty", to taki dokument księguje się automatycznie i nie musisz robić nic więcej.
Jeśli nie masz włączonej tej opcji to włącz na przyszłość :)
Jeśli nie miałeś włączonej, to każdy dokument musisz zaksięgować żeby trafił do modułu księgowość. Na szczęście jest to proste - przy danym dokumencie np. na liście faktur zakupu klikasz "Zaksięguj", program przenosi Cie na okno księgowania i tam zatwierdzasz - i tak kolejno inne dokumenty. Jest jeszcze opcja "zaksięguj masowo" w module księgowość, która to robi sama (masowo księguje wszystko z danego miesiąca), ale nie korzystałam z niej nigdy więc nie wiem czy mogę polecić.
Jeśli masz KPiR czy Ryczałt to to wszystko, księgowania będą w module księgowość i możesz generować deklaracje itd.

Jeśli masz księgi handlowe to sprawa jest trochę bardziej skomplikowana, polecam przeczytać książkę w której jest więcej informacji, filmy instruktażowe.
Na pewno przed księgowaniem wejdź do modułu "księgowość" i przejdź kreator, następnie konfiguracja -> lata obrotowe. I tu dodaj rok obrotowy. Wtedy możesz księgowac.

1 ostatni:  16.11.2022, ~Freeman,12
Wprowadzanie faktur
>
Pogoogluj "Ulga dla powracających z zagranicy. " - nie płacisz podatku do przychodu gdzieś w okolicach 85 tys. zł. Do tego dochodzi kwota wolna 30 tys., więc razem daje to jakieś 115 tys. wolne od podatku.
1 ostatni:  02.09.2022, ~Lena
Polski Ład ulga podatkowa dla osób wracających z zagranicy
>
Ja zostawiam puste pola z VAT i nie podaję daty. VAT księguję oddzielnie zapisem tylko do VAT. Nie wiem dlaczego program u Ciebie nie puszcza wolnego miejsca - u mnie normalnie zapisuje bez daty. KPiR czy KH? W KH można dodatkowo w sekcji "VAT" kliknąć "nie" i w ogóle tej sekcji wtedy nie ma.

Ogólnie rzecz biorąc metoda kasowa to udręka dla księgowych ze względu na inne terminy księgowania i lepiej tego unikać jeśli tylko się da :(.

1 ostatni:  18.05.2022, ~JustynaK
termin odliczenia VAT - metoda kasowa VAT
>
Nie wyświetla nawiasów ostrych więc jeszcze raz:
Witam,
Chcę zaksięgować różnicę wynikającą z przyjętej proporcji i rzeczywistej. Jak to powinno wyglądać w KH to wiem mniej więcej, problem jednak z odpowiednim przypisaniem tego do JPK. W JPK zgodnie z opisem ustawowym powinno wpisać się do części ewidencyjnej dokument z oznaczeniem WEW i kwotą różnicy na + lub - ( w moim przypadku - ) z dopiskiem K_45 i w części deklaracyjnej P_45. I tutaj dzieją się dziwne rzeczy gdyż przy tworzeniu deklaracji za styczeń pokazują mi się odpowiednie kwoty i sumy kontrolne (np. 3 dokumenty i -400 vat naliczony), ale po wygenerowaniu i ściągnięciu pliku mam odpowiednią kwotę w polu P_45, ale już w części ewidencyjnej nie ma przypisanego dokumentu (np. są 2 zamiast 3).
Może ktoś coś doradzić?
Pozdrawiam

1 ostatni:  19.04.2022, Patryk
Sprzedaż mieszana (VAT I ZW)
>
faktycznie, przeszło! wielkie dzięki!
2 ostatni:  21.03.2022, ~jonathanp
bład deschematu xsd
>
Nie. JPK_V7 składają jedynie czynni podatnicy VAT.
1 ostatni:  20.10.2021, ~tikitaki
zwolnienie z VAT
>
prawda :) polecam: https://www.gov.pl/web/finanse/zmiany-w-jpkvat-z-deklaracja-od-1-lipca-2021-r
1 ostatni:  29.09.2021, ~Julian
oznaczenie MPP
>
To nie jest to samo. Pierwsze co jak wejdzie Pan w JPK w SPRZEDAŻY wyświetla się komunikat: Deklaracja utworzona z faktur nie będzie pełna (zawiera tylko część ewidencyjną i brakuje w niej części deklaracyjnej, utworzony plik nie będzie się nadawał do wysyłki do urzędu.)

Chyba to odpowiada na Pana pytanie. Deklaracja musi być utworzona i wysłana z modułu Księgowość. Pozdrawiam.

1 ostatni:  24.08.2021, ~jimmy
JPK_V7
>
w xml tak, w podglądzie PDF jest tylko ewidencyjna.
5 ostatni:  05.02.2021, ~ananas
tworzenie jpk
>
<<<123456> >>
Wersja DEMO - przetestuj za darmo! Załóż konto Systim w 15 sekund!


Wykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej. ok